Szkolenia i warsztaty

Jako ośrodek propagujący świadome jeździectwo, chcąc szerzyć na większą skalę „zdrowe jeździectwo”, nawiązaliśmy współpracę z HorseKiDo team oraz psycholog Kingą Rucką.

Zapraszamy do współpracy szkoleniowców chcących zorganizować warsztaty w naszym ośrodku.

Planowane szkolenia:


Od świadomego jeźdźca do bezpiecznego konia – 20 luty 2021

Opis szkolenia:

„Od świadomego jeźdźca do bezpiecznego konia” – są to warsztaty jednodniowe bez koni, które na celu mają wprowadzenie w magiczny świat siebie i harmonii z samym sobą, co przekłada się jak najbardziej na jeździectwo i codzienne życie.

Zaczynamy wykładem pod tytułem „Koń-człowiek… zanim wsiądziesz… w harmonii ze sobą”. Następnie nauczymy uczestników wielu ćwiczeń profilaktycznych, które wzmacniają i rozluźniają ciało i ducha. Wprowadzimy w podstawy pracy z energia wewnętrzna i uświadomimy jak ważny jest nasz oddech i dlaczego warto codziennie znaleźć kilka minut na ćwiczenia oddechowe.

Emocje i uczucia to kolejny etap warsztatów, zajmiemy się różnymi emocjami jak np. stres. Przekażemy sposoby i formy radzenia sobie z nim i wiele innych zagadnień dotyczących naszego wnętrza, które są tak ważne w kontakcie z końmi. Moje ciało mówi jak „słyszeć” i zmienić złe nawyki, i tu przedstawimy wiele ćwiczeń, których celem jest prawidłowa postawa naszego ciała w jeździectwie i nie tylko, między innym na kulo-koniach… Oraz wiele innych ważnych zagadnień ku samoświadomości i efektywnej pracy nad sobą.

Prowadzący warsztaty:

Dariusz Roszyk – trener programu HorseKiDo, Aikidoka, wykwalifikowany masażysta

20 luty godz. 9 – 17 (w tym godzinna przerwa na obiad)

serwis kawowy + ciasto

KOSZT WARSZTATÓW: 230zł


Osobowość Alfa w budowaniu bezpiecznej relacji z koniem – 14-16 maj 2021

Opis szkolenia:

„Osobowość Alfa w budowaniu bezpiecznej relacji z koniem” to zupełnie nowe szkolenie dla osób pracujących z końmi zawodowo lub rekreacyjnie.

Każdy koń, czy w to wierzymy czy nie, buduje stado z każdym człowiekiem. Są to stada hierarchiczne, w których przewodzi osobnik Alfa. Jak zdobywa zaufanie pozostałych, co sprawia, że patrzą na niego, czują go, zawierzają mu swoje bezpieczeństwo? Czy my też możemy być Alfą?

Z pewnością nie raz widziałeś/aś trenerów, którzy bez stosowania siły i przemocy uzyskali akceptację ze strony koni. Podążały za nimi pomimo tego, że łączył ich kontakt trwający zaledwie kilka minut. Co przeoczamy, gdzie tkwi „to coś”? Co sprawia, że konie tak szybko i chętnie podejmują współpracę? Czy są to wiedza, doświadczenie, umiejętności?

Twoje relacje z koniem nie układają się najlepiej, a może trudność sprawia uzyskanie uważności konia? Czy czujesz, że podczas treningu brakuje Ci pewności siebie? To szkolenie jest dla Ciebie. Podczas dwóch dni wykładów oraz ćwiczeń bez udziału koni – pokażemy, czym jest osobowość Alfa. Jak ją stworzyć i pielęgnować w sobie. Trenerzy HorseKiDo Team nauczą Cię nie tylko, jak rozwijać samoświadomość, kształtować osobowość, ale także jak dbać o sprawność swojego ciała w bardzo prosty sposób. Udowodnimy Tobie, że to nie narzędzia i techniki, a konkretna osobowość i samopoznanie są kluczem do sukcesu w pracy z końmi.


Szkolenie Basic z udziałem koni – 11-13 czerwiec 2021

Opis szkolenia:

Poznanie psychologii ludzkiej oraz końskiej z wykorzystaniem obu przy wypracowaniu dobrej współpracy.

Basic to podstawowe szkolenie, podczas którego pokazujemy, jak każdy właściciel konia powinien pracować od samego początku! Jeżeli masz problemy z relacjami w Waszym „człowieczo-końskim” stadzie lub kupiłeś konia i nie wiesz, od czego zacząć – to szklenie jest dla Ciebie! Będzie tutaj sporo pracy – psychologicznej, tej z ziemi, tej z siodła – ale docelowo zobaczysz, że Twoje relacje z koniem zmieniają się na lepsze, a jazda konna stanie się czystą przyjemnością. Oczywiście przy zaangażowaniu obu stron.


Obóz dla dorosłych – 23-29 sierpień 2021

Jakub Ciemnoczołowski – twórca programu HorseKiDo, właściciel Stajni Pancho zajmującej się treningiem koni od 13 lat, złoty i brązowy medalista Mistrzostw Kraju w Jeździe bez ogłowia, zdobywca drugiego miejsca w zawodach trenerów młodych koni „ Rozmawiając z koniem 2019”, Instruktor Wykładowca Turystyki Jeździeckiej PTTK

Joanna Stawasz – trener programu HorseKiDo, wieloletnia właścicielka swojej stajni, finalistka VI Międzynarodowych Mistrzostw w Jeździe Bez Ogłowia Euro Equus (4 miejsce w dyscyplinie skoków przez przeszkody), instruktor jazdy konnej, HR Business Partner w międzynarodowej korporacji, doradca zawodowy i szkoleniowiec kompetencji miękkich, obecnie w trakcie certyfikacji coachingu

Dariusz Roszyk – trener programu HorseKiDo, Aikidoka, wykwalifikowany masażysta


Warsztaty rozwojowe z końmi

Na terenie naszego ośrodka organizowane będą warsztaty rozwojowe z udziałem koni. Warsztaty z udziałem koni to innowacyjna alternatywa dla wszystkich chcących rozwijać swój potencjał pracowników, odkrywać nowe możliwości, poszerzać perspektywy.

Horse Assisted Education to metoda uczenia się ludzi w towarzystwie koni, w obrębie takich zagadnień jak przywództwo, komunikacja, motywacja czy wyznaczanie celów. Praca opiera się głównie na doświadczaniu, a spotkanie z tymi zwierzętami odkrywa przed człowiekiem nowe obszary, pomaga zrozumieć potrzeby swoje i innych.

Warsztaty wykorzystują elementy pracy zespołowej, co sprzyja integracji, oraz indywidualnej, które mają na celu poszerzenie samoświadomości w kontekście sfery zawodowej i prywatnej. Udział w programie nie wymaga jakiejkolwiek wiedzy czy umiejętności jeździeckich. Opiera się wyłącznie na prostej interakcji z koniem, który jest odpowiednio przygotowany do tego typu pracy.

Dlaczego konie? Przede wszystkim konie są zwierzętami stadnymi, które w relacji z innym członkiem stada lub człowiekiem poszukują przywódcy, któremu będą mogły zaufać i powierzyć własne życie. Interakcja nie może polegać na dominacji, a na szacunku i wspólnym reagowaniu na potrzeby. Zwierzęta te doskonale odczytują sygnały płynące z mowy ciała, rozumieją ludzką ekspresję i dostrzegają zmiany o podłożu psychofizycznym. Wiele badań wskazuje na to, że konie potrafią wyczuć ludzkie emocje i odpowiednio na nie zareagować, dając tym samym natychmiastową informację zwrotną. Metoda HAE jest znana i ceniona na całym świecie od ponad 20 lat. Firmy jak i osoby indywidualne chętnie korzystają z możliwości pracy z koniem, jako sposobu na poprawę efektywności i samopoczucia.

Prowadząca warsztaty Kinga Rucka – psycholog, trener rozwoju osobistego, facylitator Horse Assisted Education (od 2015r.), absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach: Psychologia oraz Pedagogika z coachingiem. Studia wzbogaciły ją o wiedzę teoretyczną dotyczącą zachowań ludzi, ich motywacji i podejmowania decyzji, a doświadczenie trenerskie zdobywała prowadząc m.in. kursy radzenia sobie z emocjami dzieci, szkolenia z kompetencji społecznych dla młodzieży i dorosłych czy wykłady z psychologii relacji człowiek-zwierzę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jej pasją są konie, a największą przyjemność sprawia jej towarzyszenie podczas rozwoju drugiej osoby i tworzenie przestrzeni umożliwiającej wprowadzanie pozytywnych zmian w życiu zawodowym i prywatnym.